chamises جمعیت انتقال لرستان مصدومیت جوان مصدوم

chamises: جمعیت انتقال لرستان مصدومیت جوان مصدوم ارتفاعات سفیدکوه خرم آباد امدادگران

گت بلاگز اخبار اجتماعی من خاوری را فراری ندادم ، پرونده خاوری روی میز ۲ قاضی معروف/ قاضی جواد الله مقدم

محمودرضاخاوری درحالی قراراست سه شنبه۳۰ آبان دریک فرایند استثنایی به طور غیابی محاکمه شودکه ابهامات زیادی در پرونده وی مطرح است و باید دید دادگاه انقلاب چطور به

من خاوری را فراری ندادم ، پرونده خاوری روی میز ۲ قاضی معروف/ قاضی جواد الله مقدم

پرونده خاوری روی میز ۲ قاضی معروف/قاضی جواد الله مقدم:من خاوری را فراری ندادم

عبارات مهم : ایران

محمودرضاخاوری درحالی قراراست سه شنبه۳۰ آبان دریک فرایند استثنایی به طور غیابی محاکمه شودکه ابهامات زیادی در پرونده وی مطرح است و باید دید دادگاه انقلاب چطور به این ابهامات۶ساله پیگیری میکند.

به گزارش مهر، شش سال پیش بود که محمودرضا خاوری دقیقا در آغازین روزهای پاییز ۹۰ کشور را به مقصد کانادا ترک کرد. خاوری که پیش تر از مدیران بانک ملی کشور عزیزمان ایران بود، دستی هم در فسادهای مالی بزرگ داشت به طوری که در پرونده فساد سه هزار میلیاردی بارها نام وی مطرح شد.

من خاوری را فراری ندادم ، پرونده خاوری روی میز ۲ قاضی معروف/ قاضی جواد الله مقدم

خاوری که خود فارغ التحصیل رشته حقوق و آشنا به پرسشها حقوقی بود، با اخذ تابعیت کانادا و فراهم کردن شرایط زندگی در خارج از کشور به بهانه شرکت در یک جلسه از کشور گریخت.

اگرچه حکم پرونده فساد سه هزار میلیادری جهت همدست خاوری یعنی امیرمنصور آریا صادر و در نهایت هم اجرا شد و نام خاوری مدتی در سایت اینترپل قرار داده شد ولی هنوز بعد از گذشت شش سال و کارها ملی و بین المللی گره پرونده او باز نشده است.

محمودرضاخاوری درحالی قراراست سه شنبه۳۰ آبان دریک فرایند استثنایی به طور غیابی محاکمه شودکه ابهامات زیادی در پرونده وی مطرح است و باید دید دادگاه انقلاب چطور به

در داستان فرار خاوری نام های متعددی مطرح هست. بعضی از مسئولان از جمله مدیر جمهور وقت و مدیر شرکت بازرسی اعلام کردند که افرادی در کشور به فرار خاوری کمک کردند. جواد الله قدمی یکی از اسامی مطرح شده است در این پرونده بود که گفته می شد در فرار خاوری نقش جدی دارد.

قاضی جواد الله مقدم:من خاوری را فراری ندادم

قاضی جواد الله قدمی چندی پیش در گفتگو با مهر در رابطه با پرونده خاوری اعلام کرد: نامی از بانک در ابتدا پرونده ای مطرح شد که به ربطی به بانک ملی نداشت بلکه یکی از مدیران بانک صادرات علیه یکی از شعبات خود شکایت کرد و بعد از آن در همین پرونده نام بانک های دیگری هم مطرح شد. در پرونده های سنگین مرسوم است کسانی دخالت کنند که سابقه قضاوت داشته باشند و بعد از بررسی، وکالت پرونده ملی به من پیشنهاد شد و من هم پذیرفتم.

من خاوری را فراری ندادم ، پرونده خاوری روی میز ۲ قاضی معروف/ قاضی جواد الله مقدم

وی افزود: پیشنهاد وکالت از سوی مدیرعامل وقت بانک مطرح شد و جهت اعلام وکالت باید به اهواز می رفتم که این اتفاق همسو با حضور محمودرضا خاوری در آن شعبه شد. قبل از این داستان، تعدادی از افراد این پرونده در کیش بازداشت شده است بودند. در آن مقطع با توجه به حضور افراد درگیر در این پرونده خاوری هم حضور یافت و من علت حضور خاوری را جویا شدم که او گفت، جهت اخذ توزیع در دادگاه حضور یافتم.من به پایتخت کشور عزیزمان ایران برگشتم ولی او تا عصر همان روز در شعبه باقی ماند و بعد از آن هیچ وقت خاوری را ندیدم.شایعه شده است بود که این دیدار به منزله تقبل وکالت خاوری است که این عنوان صحت ندارد.

قاضی جواد الله قدمی در پاسخ به این پرسش که آیا شما وکالت خاوری را برعهده داشتید؟ گفت: من از همه مدیران بانک که پرسیدم گفتند که مطلع نشدیم که کسی به عنوان وکیل، ایشان را همراهی کند. بعدها متوجه شدیم که شاید سوء تفاهمی در خصوص حضور من در آن شعبه به منظور وکالت خاوری ایجاد شده است است که این به هیچ وجه صحت ندارد.

محمودرضاخاوری درحالی قراراست سه شنبه۳۰ آبان دریک فرایند استثنایی به طور غیابی محاکمه شودکه ابهامات زیادی در پرونده وی مطرح است و باید دید دادگاه انقلاب چطور به

قدمی در خصوص شایعه مطرح شده است در رابطه با نسبت فامیلی با یکی از مسئولان ارشد دستگاه قضا گفت: تصاویری را دوستان از بعضی شبکه های خارجی جهت من ارسال کردند که در آن تصویرهای گفته شده است بود من داماد یکی از مسئولان قضایی هستم که این تشویش اذهان عمومی است و به هر حال چنین نسبتی وجود ندارد و من خاوری را فراری ندادم.

پس از فرار محمودرضا خاوری، علیرغم همه اظهار نظرهای مبهمی که به نام بعضی افراد در فرار وی اشاره می کرد، در طول این شش سال با وجود اظهار نظرهای رسمی از سوی مقامات قضایی و دولتی، هیچ تلاشی جهت بازداشت افراد فراری دهنده وی صورت نگرفت.

من خاوری را فراری ندادم ، پرونده خاوری روی میز ۲ قاضی معروف/ قاضی جواد الله مقدم

حالا بعد از گذشت شش سال پرونده محمود رضا خاوری آنطور که غلامحسین اسماعیلی مدیر دادگستری پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: با توجه به مرتبط بودن پرونده خاوری با پرونده فساد سه هزار مییلیاردی این پرونده به جای دادگاه کارکنان دولت به دادگاه عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران ارسال شده است است.

به گفته وی اتهام اخلال در نظام اقتصادی دراین پرونده مطرح است.

در حالی دو قاضی معروف دادگاه انقلاب پرونده خاوری را مطالعه کردند که تا برگزاری دادگاه غیابی وی تنها چهار روز باقی مانده است و خاوری فراری بعد از شش سال قرار است غیابی محاکمه شود. این پرونده یک قاضی مهم دارد. پرونده خاوری در همان شعبه پیگیری کننده به پرونده مه آفرید بررسی می شود و به جای قاضی سراج قاضی دیگری تعیین شده است است و یک قاضی بنام دیگر هم این پرونده را بررسی می کند.

داستان پرونده شش ساله خاوری نکات مبهم فراوانی دارد و باید منتظر ماند و دید رای صادره از سوی دادگاه تا چه حد توانایی اجرا دارد و با توجه به اینکه نام محمودرضا خاوری در سایت پلیس اینتر پل از بین اسامی تحت تعقیب از بین بردن شده است هست، می توان به بازگشت این فرد امیدوار بود یا خیر؟

نکته دیگری که رای دادگاه روزسه شنبه سی آبان تعیین می کند، آینده اموالی است که خاوری به غارت برده است.آنطور که محسنی اژه ای سخنگوی دستگاه قضا می گوید: حداقل حکم صادره جهت خاوری مصادره اموالش هست. ولی سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آینده اموال و املاکی که خاوری با پول بیت المال در کانادا جهت حود خریداری کرده است،چی می شود؟

با همه ابهاماتی که مطرح است دادگاه خاوری در حالی روز سه شنبه هفته آینده برگزار می شود که هنوز وی هیچ وکیلی را به دادگاه معرفی نکرده است.در صورت برگزاری دادگاه، خاوری تا ۲۰آذر وقت دارد به حکم صادره دادگاه انقلاب اعتراض کند.

برخی از حقوقدانان معتقدند در صورتی که خاوری در دادگاه کشور عزیزمان ایران محکوم شود و اوضاع وی از حالت متهم به مجرم بودن عوض کردن یابد، پلیس اینترپل موظف به بازگرداندن محکوم است که این مسئله نیازمند پیگیری های هرچه زیاد مراجع بین المللی است.

واژه های کلیدی: ایران | وکالت | پرونده | انقلاب | دادگاه | حکم پرونده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog