chamises جمعیت انتقال لرستان مصدومیت جوان مصدوم

chamises: جمعیت انتقال لرستان مصدومیت جوان مصدوم ارتفاعات سفیدکوه خرم آباد امدادگران

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی شکست ترامپ در شرکت ملل هدیه‌ای جهت کشور عزیزمان ایران است / هاآرتص

یک روزنامه صهیونیستی در گزارشی با اشاره به تصمیم رییس‌جمهور آمریکا جهت به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نوشت: شکست ترامپ در شرکت ملل به نفع کش

شکست ترامپ در شرکت ملل هدیه‌ای جهت کشور عزیزمان ایران است / هاآرتص

هاآرتص: شکست ترامپ در شرکت ملل هدیه ای جهت کشور عزیزمان ایران است

عبارات مهم : ایران

یک روزنامه صهیونیستی در گزارشی با اشاره به تصمیم رییس جمهور آمریکا جهت به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نوشت: شکست ترامپ در شرکت ملل به نفع کشور عزیزمان ایران است و اسرائیل باید دلواپس آن باشد.

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه هاآرتص، تحلیل گران بر این باورند که شکست دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا جهت جلب حمایت کشورهای عضو شرکت ملل از تصمیمش جهت به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل یک هدیه جهت کشور عزیزمان ایران به شمار می آید.

شکست ترامپ در شرکت ملل هدیه‌ای جهت کشور عزیزمان ایران است / هاآرتص

رای هفته گذشته شرکت ملل که در آن اغلب کشورهای عضو اعلام کردند اقدام ترامپ باطل و بی معنی هست، یک رای جهانی مبنی بر عدم اعتماد به رییس جمهور آمریکا به شمار می آمد که در واقع اسرائیل از آن زحمت خواهد برد. از این بعد هر بار که این رژیم بخواهد جامعه بین الملل را در اقدامی علیه کشور عزیزمان ایران یا هر دشمن دیگری متحد کند، با مسئله مواجه خواهد بود.

در ادامه این گزارش آمده است: خصومت میان اتحادیه اروپا، روسیه، چین و آمریکا در خصوص تحریم ها و وحشت نسبت به نقض توافق هسته ای نیز در رای گیری راجع به اوضاع قدس تاثیرگذار بوده هست. این اتفاق یک جریان منفی ایجاد کرده است که در آن هر پیشنهاد جدیدی از سوی آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران می تواند تنها به این علت که ترامپ آن را مطرح کرده است با مخالفت بین المللی مواجه شود و این خطر جهت اسرائیل محسوب می شود.

یک روزنامه صهیونیستی در گزارشی با اشاره به تصمیم رییس‌جمهور آمریکا جهت به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نوشت: شکست ترامپ در شرکت ملل به نفع کش

از منظر کشور عزیزمان ایران و کشورهای عرب با وجود ماهیت غیرالزام آور این رای، هیچ نتیجه ای فرخنده تر از این نمی توانست حاصل شود.

رییس جمهور آمریکا باید اواسط ژانویه تصمیم گیری کند آیا طبق متن توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه 1+5 به لغو تحریم های کشور عزیزمان ایران ادامه خواهد داد یا نه. طبق این توافق، کشور عزیزمان ایران پذیرفته است در ازاء لغو این تحریم ها برنامه هسته ای اش را محدود کند. ترامپ بارها این توافق را بدترین توافق مذاکره شده است در تاریخ آمریکا خوانده و اسرائیل نیز هشدار داده است که توافق هسته ای به کشور عزیزمان ایران اجازه می دهد در عرض چند سال به سلاح هسته ای دست پیدا کند.

دونالد ترامپ که در ماه اکتبر اعلام کرد دیگر توافق هسته ای را تایید نمی کند، در ششم دسامبر نیز قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت آشنایی و اعلام کرد که آمریکا مقدمات انتقال سفارت خود از تل آویو به قدس را فراهم خواهد کرد. هیچ کشوری تا به امروز در این شهر مقدس سفارتخانه نداشته هست، شهری که جهت مسلمانان، مسیحیان و یهودیان از اهمیت خاص ای برخوردار است.

شکست ترامپ در شرکت ملل هدیه‌ای جهت کشور عزیزمان ایران است / هاآرتص

این تصمیم آمریکا همچنین با یکسری اعتراضات گسترده در سراسر دنیا و به خاص سرزمین های فلسطین مواجه شده است است.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | اسرائیل | رییس جمهور | دونالد ترامپ | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog